sobota, 29 czerwiec 2019 20:08

Małe Potęgi Europy

Napisane przez
Dzień 1 - 1 czerwiec 2019

Wyjazd z Krakowa o godzinie 0;30 -1 czerwca 2019 ,wsiadaliśmy tylko my, w Katowicach dołączyły do nas 4 osoby, dalej przez Czestochowę do Łodzi.Tutaj przesiadka na autobus i wyjazd w kierunku Poznania. Około 13:00 wyruszyliśmy z Torzymia w kierunku Berlina. Zwiedzanie stolicy Niemiec i pod wieczór wyjazd na pierwszy nocleg w okolicach Magdeburga.

Dzień 2 - 2 czerwiec 2019

Po śniadaniu, wykwaterowanie, przejazd do centrum Amsterdamu - znanego jako najbardziej liberalne miasto na świecie. Następnie zwiedzanie szlifierni diamentów (możliwość zakupu!) oraz spacer romantycznymi uliczkami przy kanałach do dzielnicy muzealnej i zwiedzanie Rijksmuseum - Muzeum Narodowe ze wspaniałą kolekcją dzieł mistrzów niderlandzkich m.in. Rembrandta, Vermeera, Halsa ( zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym). Po południu proponujemy romantyczny rejs po kanałach amsterdamskich, podczas którego możemy podziwiać wspaniałą XVII-wieczną architekturę domów kupieckich. Dla chętnych wspólna kolacja (dodatkowo płatna u pilota). Wieczorny spacer po dzielnicy Czerwonych Świateł - centrum nocnych uciech (ze względu na obowiązujące przepisy dotyczące ilości osób w grupie w tej dzielnicy spacer odbywa się w dwóch turach). Przejazd do hotelu w okolicach Hagi - Rotterdamu na nocleg. (Trasa ok.300 km).

Dzień 3 - 3 czerwiec 2019

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Krótka wizyta w Delft, rodzinnym mieście malarza Vermeera, spacer na Główny Rynek, wizyta w jednym ze sklepów ze wspaniałą królewską porcelaną. Dalej udamy się do Rotterdamu – gdzie znajduje się największy na świecie port przeładunkowy. Jest to najnowocześniejsze holenderskie miasto, które podziwiać będziemy z Euromastu, wieży obserwacyjnej skąd roztacza się przepiękna panorama (winda obrotowa dociera na wysokość 185m). Kolejnym punktem programu będzie wizyta w politycznej stolicy Holandii - Hadze. Podczas krótkiego spaceru zobaczymy Stary Ratusz, kościół Grote Kerk i reprezentacyjną siedzibę Parlamentu holenderskiego. Zwiedzimy również Madurodam, czyli Holandię w miniaturze, gdzie można podziwiać holenderskie zabytki i wspaniałe konstrukcje wodne w skali 1:25. Dla chętnych wspólna kolacja w restauracji (dodatkowo płatna u pilota). ). Powrót do hotelu w okolicach Hagi – Rotterdamu na nocleg (Trasa ok. 150 km). 
Uwaga! W terminach od połowy marca do połowy maja zamiast wizyty w Delft - odwiedzimy słynne ogrody kwiatowe Keukenhof (wycieczka dodatkowo płatna - ok. 23 EUR).

Dzień 4 -4 czerwiec 2019

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do skansenu wiatraków Kinderdijk, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Popłyniemy  w półgodzinny rejs wzdłuż linii wiatraków i zwiedzimy wnętrze jednego z nich. Po drodze krótka wizyta w Antwerpii (przy zgodzie wszystkich uczestników, dodatkowo płatna – 10 EUR). Spacer po starym mieście ze wspaniałymi domami cechowymi i najwyższą gotycką katedrą w Belgii. Przejazd do Brugii, czyli niezwykła podróż w średniowieczną przeszłość. Spacer po urokliwej, pięknie zachowanej starówce (rynek Grote Markt, kościół Notre Dame, bazylika Świętej Krwi, okazałe domy kupieckie). Wieczorem przejazd do Brukseli – kosmopolitycznej metropolii o światowym znaczeniu. Spacer po starówce brukselskiej – szczególnej uwadze polecamy Grand Place z pięknym Hotel de Ville (ratuszem miejskim) oraz symbol miasta - fontannę Maneken Pis. Dla chętnych kolacja na starym mieście (płatna dodatkowo u pilota). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Brukseli. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 5 - 5 czerwiec 2019

Po śniadaniu , wykwaterowanie. Zwiedzanie Brukseli autokarem: zobaczymy Atomium (konstrukcję przedstawiającą pierwiastek żelaza powiększony 185 miliardów razy), Pałac Królewski, dzielnicę Unii Europejskiej i Pałac Sprawiedliwości, katedrę św. Michała - patrona BrukseliPrzejazd do Luksemburga - finansowego centrum Europy. Spacer po starym mieście (m.in. Plac d´Armes, Pałac Książęcy) oraz wędrówka po murach obronnych cytadeli luksemburskiej i podziwianie majestatycznych krajobrazów. Czas wolny przy głównym placu miasta z kawiarniami i restauracjami. Przejazd do hotelu w okolicach Dortmundu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 6  - 6 czerwiec 2019

Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Polski. (Torzym ok. 17.00). (Trasa ok. 700 km).